SEO Neden Önemlidir?

ileElif Yıldıran Aladağ

SEO Neden Önemlidir?

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu, kısaca Google aramalarında sizi üst sıralara çıkarma çalışmasıdır.

Her gün dünyada 6 milyar insanın Google araması yaptığını düşündüğümüzde bu ciddi bir dijital konu haline geliyor. Bu sebeple Google ne kadar çok tıklanırsan seni o kadar Google arama sayfasında ilk sıralarda gösteriyor.

Web sitenizin üst sıralarda görünmesi daha çok bilinmeniz, daha çok iş almanız ya da satış yapmanız anlamına geliyor. SEO organik ve ücretsiz bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bir web siteniz varsa ilk olarak SEO çalışmasından başlayabilirsiniz.

Eğer bir ticaret sitesi iseniz, ürünlerinizin isim ve açıklama kısmını Google’da aranan kelimelere uygun olacak şekilde yazmalısınız. En çok tıklanan anahtar kelimeleri sorgulayacağınız siteleri bir sonraki yazımızda açıklayacağım. Bir başka önemli konu Blog Yazıları . Blog yazılarınızda merak edilen konuları mutlaka yazmalısınız. Bu hem konuda uzman olduğunuz konusunda ziyaretçilerin kafasında fikir oluşmasını hem de sitenize trafik çekmenizi sağlayacak.

SEO için çalışmalar yaptığınızda ziyaretçiler organik olarak sitenizi ziyaret etmiş olacak. Bunun yanı sıra Google reklam araçları mevcut. Organik olmayan ama çok tercih edilen bu aracı bir sonraki yazımızda Google Ads başlığı altında anlatacağım.

Yazar hakkında

Elif Yıldıran Aladağ administrator

Dijital Pazarlama ve Reklam Uzmanıdır. Spesifik olarak Sosyal Medya Yönetimi, Nöro Marketing, İçerik Üretimi, Dijital Markalaşma İle ilgileniyor. İşi dışında amatör fotoğrafçıdır. Kendi alanında ve tarih, felsefe konulu kitaplar okumayı sever.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.